Bio sem, prírodná kozmetika tam. Poznáte to z reklám či popisov výrobkov. Nie jedna kozmetická spoločnosť sa propaguje tým, že jej výrobky sú bio alebo prírodné.

ČO TO ALE ZNAMENÁ PRÍRODNÝ?

Tento pojem nie je legislatívne vymedzený, takže z tohto pohľadu neznamená nič. Slovo prírodný nezaručuje, že produkt je vyrobený z výlučne prírodných surovín či bez pridania chemických látok. Dokonca ani nehovorí o tom, že v produkte aspoň prevládajú bio suroviny.* Spotrebitelia tak kvôli nedostatočnej informovanosti často nevedia, čo si v krabičke či fľaštičke kupujú.

A PRETO SI NA SEBA DÁVAJÚ CHEMICKÉ KOKTEJLY. 

Mnoho z nás výrobky obsahujúce škodliviny denne (často nevedome) používa pre seba, svoje deti, či daruje s najlepším úmyslom. Orientujeme sa podľa textu, ktorý nájdeme na produkte. Označenie “dermatologicky testované” znamená však iba to, že sa testerom do 10 min po aplikácii produktu nevyhodila vyrážka.* Čo však dlhodobé a pravidelné používanie takých výrobkov? Uvedomujeme si alebo vôbec poznáme dôsledky ?

Dnes už asi nemusíme hovoriť, prečo sa chémii máme vyhýbať a prečo používať bio výrobky. Skôr musíme hľadať poctivých výrobcov, ktorým môžeme dôverovať.

AKO NA TO?

V rozlišovaní produktov, ktoré sú ozaj bio a nie chemickým koktejlom nám môžu pomôcť : bio certifikáty,vedomosť, z čoho výrobca svoju kozmetiku vyrába, sledovanie zloženia alebo osvedčená a poctivá kamenná predajňa či e-shop, ktoré všetky spomenuté atribúty sledujú za vás

V Nežne sme pre vás vybrali overenú bio kvalitu. Výrobcov, s ktorými spolupracujeme starostlivo vyberáme. Výrobky našich partnerov sú bez silikónov, parabénov, ropných výrobkov, GMO zložiek, sulfátov, bezgluténové či bez palmového oleja. A nejde o žiadne veľké fabriky, ale o lokálne produkty, vyrobené ručne a šetrne voči životnému prostrediu a ako mnohí z nich hovoria – aj s láskou 🙂 

*Gillian Deaconová: V tvojom rúži je olovo.

Zanechať komentár