Ak hľadáte vhodný krém pre vašu pleť, rada sa dnes s Vami podelím o moje skúsenosti a tipy. Verím, že Vám pomôžu ku krajšej, sviežej a nežnej pleti.

V tomto blogu sa budem venovať problematickej a mastnej pleti. Tento typ pleti spoznáme tak, že sa leskne, môže mať sklon k akné, pozorujeme zväčšené póry.

Nezabudnite, že ak je pleť problematická, je dôležité poznať príčinu vyrážok, ktoré sa tvoria. Ak ide o vyrážky, ktoré sú alergickou reakciou alebo prejavom intolerancie alebo ide o hormonálny problém, zväčša ide o bolestivé a väčšie vyrážky, ktoré nejdú von. V takom prípade je potrebné riešiť vnútorný problém. Kozmetika pomôže liečiť a hojiť len vonkajšie príznaky na pleti, ktoré sa však budú pravidelne objavovať.

Na problematickú či mastnú odporúčam tieto produkty :

Konopný krém od výrobcu Kvitok sa dobre vstrebáva a je ľahký. Čistí pleť, sťahuje póry, reguluje tvorbu kožného mazu a tiež zmierňuje začervenanie. Hlavnými zložkami sú konopný olej, mätová voda a extrakt z uhorky. Krém je vhodný pre mladistvú pleť do 30 rokov. Balenie je 30 ml.

Konopný krém

Dobrým doplnkom môže byť avokádový krém, ktorý je u zákazníkov veľmi obľúbený. Je to šľahaný krém, preto má ťažšiu konzistenciu a zanecháva olejový film. Odporúčam ho pre začiatok ako nočný krém a potom sa môžete rozhodnúť či vám vyhovuje aj ako denný. Síce tento krém nevonia, avšak jeho účinky práve na problematickú pleť sú vynikajúce. Balenie je 60ml.

Avokádový krém

Od výrobcu Soaphoria máme Normalizujúci a zmatňujúci krém, ktorý patrí do rady kráľovských pleťových krémov.  Tiež sa ľahko vstrebáva. Obsahuje hroznový a borákový olej, výťažok z pelargonie či levanduľový hydrolát. Tento krém hydratuje, ale nezaťažuje a neupcháva póry. Odporúčame ho pre dospievajúcich, ale aj pre typ pleti, ktorá je málo hydratovaná a zároveň má akné. Balenie obsahuje 50 ml.

Normalizujúci a zmatňujúci krém

Ako vánok je pleťové sérum od Mylo a môže úplne nahradiť denný krém. Sérum podobne ako u iných reguluje tvorbu mazu a je antibakteriálne a vysoko protizápalové. Vonia po kamilkách a citrónovej tráve. Balenie je 15 ml.

Sérum Ako vánok

Máme tu aj balzamy, ktoré sú určené najmä pre detské zapareniny, ale vďaka svojim vlastnostiam sú veľmi vhodné na pomoc pri vyrážkach. Či už hojacich sa alebo ešte len vznikajúcich. Odporúčame naniesť lokálne a večer pred spaním. Prípadne jemnú vrstvu ráno pod makeup, udrží tak problematickú časť tváre vo vhodnom prostredí. Takou pomocou môže byť aj čajovníkový olej alebo tyčinka Stop akné.

Všetky krémy, ktoré nájdete na nežne.sk sú certifikované bio produkty z poctivo vyberaných výhradne prírodných zložiek. Pochádzajú z malých dielní manželov či rodín zo Slovenska.

Zanechať komentár